Saturday, 23 February 2008

Preliminari programa MOKINIAMS



„Žaliuokime!“
(Šv. Patriko diena‘2008)

Preliminari programa
2008 m. kovo 14 diena

· Darbų – plakatų, koliažų ir instaliacijų - apžiūra.

· Lūkesčių pristatymas, susipažinimas.

· Karštos TV naujienos: „Šventojo Patriko visuotinis žaliasis žygis Dieveniškėse“Hot Green Kids TV News: Saint Patrick‘s Global Green Crusade in Dieveniskesteatralizuotas draugiško gamtai ir visuomenei veiksmo pristatymas.


· Ekologiško mąstymo testas-žaidimas„Žalieji labirintai“ ir „Vaivorykščių tiltai“ su „Aukso puodu“ galutiniame taške.


· Įsivertinimas: „Žaliųjų bičiulių laiškas“ (mokinių refleksija apie renginio lūkesčių išsipildymą)
· Interaktyvi „Žalioji kelionė“ po Dieveniškių istorinį regioninį parką.

Preliminari programa MOKYTOJAMS


Šv.Patriko dienos'2008 patvirtinta kaip Vilniaus apskrities viršininko administracijos Pedagogų švietimo centro PEDAGOGŲ KVALIFIKACIJOS TOBULINIMO PROGRAMA. Oficialus pavadinimas - "Praktinis seminaras anglų kalbos mokytojams „Žaliuokime!“ - Šv. Patriko diena‘2008". Seminaro dalyviai gaus kvalifikacijos kėlimo pažymėjimus.

Preliminari programa

2008 m. kovo 14 diena
1 diena – 8 akademinės val. Teorija 3 val., praktika – 5 val.

1. Dramos elementų naudojimas komunikacinėms ir socialinėms intencijoms reikšti:
o Karštos TV naujienos: „Šventojo Patriko visuotinis žaliasis žygis Dieveniškėse“ / Hot Green Kids TV News: Saint Patrick‘s Global Green Crusade in Dieveniskes –jungtinis teatralizuotas draugiškų gamtai ir visuomenei veiksmų pristatymas.

2. „Mokymosi gyvenimui“ (“Learning for life”) metodikos pristatymas ir aptarimas pedagogų darbo grupėje:
Mokymasis veikiant (“Learning by doing“);
Mokymas, pagrįstas teigiamomis emocijomis (“Edutainment”);
Lingvistinės ir komunikacinės kompetencijos plėtojimas dalykų sąsajomis (“Content and language learning”)
Mokymasis iš aplinkos, aplinkoje ir aplinkai (“Live Learning”)
Skaitmeninių technologijų ir tradicinių kalbinės raiškos būdų derinimas.
Mokymasis visą gyvenimą – mokytojų bendruomenės lūkesčiai ir Europos Sąjungos švietimo prioritetai.

3. Ekologiško mąstymo testas-žaidimas mokiniams – „Žalieji labirintai“ ir „Vaivorykščių tiltai“ su „Aukso puodu“ galutiniame taške.

4. Interaktyvi „Žalioji kelionė“ po Dieveniškių istorinį regioninį parką.

5. Įsivertinimas: „Žaliųjų bičiulių laiškas“. Mokytojų ir mokinių refleksija apie renginio lūkesčių išsipildymą.

Tuesday, 5 February 2008

A Call to Participate 2008 - Kvietimas dalyvauti

St. Patrick Day'2008-„Žaliuokime“!

Visus, kurie moko(si) anglų kalbos,
2008 m. kovo 14 d.
kviečiame dalyvauti
anglų kalbos seminare-praktikume
ir
pasidalinti ekologiško mąstymo modeliais kuo žaismingesniu ir aktyvesniu būdu:
· inscenizacijomis,
· imitacijomis,
· vaizdeliais,
· judesiu,
· daina ir pan.
Išradingai perimkime žiniasklaidos įtaigos priemones (vaizdo klipus, reklaminį-agitacinį stilių), paskatinkime vieni kitus kūrybingai įsižiūrėti į aplink mus įsigalintį
GLOBALŲJĮ PAVOJŲ
gamtai ir žmonijai...
ir linksmai nugalėti JĮ!

Anglų kalbos ir susijusių dalykų mokytojai kviečiami pasidalinti įžvalgomis į asmeninę ir kolegų anglų kalbos komunikacinės kompetencijos ugdymo interaktyvią „virtuvę“, t.y. aptarti aktyvaus ugdymo gerąją praktiką.

SVARBU!!!„Klipų“ ar panašios formos agitacinių kūrinėlių – vaizdelių skaičius vienai mokyklai neribojamas, tačiau ribojamas kiekvieno iš jų laikas – ne ilgiau 5 minučių. Juk įspūdį turi padaryti ne trukmė, o gelmė.
SVARBU!!! Užpildytą dalyvio anketą mokykla/ugdymo institucija atsiunčia organizatoriams iki kovo 1d. Iki kovo 5 d. išsiųsime jums galutinai suderintą renginio programą.
SVARBU!!! Renginio darbinė kalba – anglų.

St Patrick Day NUOSTATAI

RENGINIO „ŠV. PATRIKO DIENA“
NUOSTATAI

APIE RENGINĮ

St. Patrick Day – tai anglų kalbos praktinis seminaras – dirbtuvės, skirtas įvairaus amžiaus vaikams ir jaunimui bei jų ugdytojams, besidomintiems anglų kalba kaip susižinojimo, susikalbėjimo ir bendravimo priemone ir siekiantiems žinių bei įgūdžių šioje srityje per žaismingą veiklą ir gyvenimišką patyrimą. Tai šventė ir išbandymas, dialogas ir diskusija.

I. TIKSLAI

1. Sukurti kūrybiškumą stimuliuojančią erdvę vaikų ir jaunimo praktiniams kalbiniams
įgūdžiams reikštis patrauklia, linksma ir artima jaunimo kultūrai forma – žaismingomis interaktyviomis inscenizacijomis ir išradingais aktualios tematikos teatriniais forumais.
2. Motyvuoti vaikus ir jaunimą įgyti arba patobulinti anglų kalbos komunikacinę kompetenciją, įgalinančią atrasti bendraminčių įvairialypėje kultūromis ir kalbomis aplinkoje ir ranka rankon veikti pilietinės valios, įsipareigojimų ir praktinių sprendimų reikalaujančiose visuotinėse akcijose, tokiose kaip jaunimo forumai, debatai, akcijos ir pan.
3. Įtraukti Šalčininkų rajono ir šalies jaunimą į diskusijas apie šaliai ir Europos erdvei bei
pasauliui aktualias ekologines problemas.
4. Skatinti anglų kalbos ir kitų susijusių dalykų ugdytojus pasidalinti patirtimi, kūrybiškai bendradarbiauti, ieškoti ir atrasti naujovių bei galimybių dalykų sąsajose.
5. Skatinti vaikų ir jaunimo savarankiškumą, kūrybinį aktyvumą, sugebėjimą savarankiškai organizuoti darbą.

II. RENGINIO VIETA IR LAIKAS

Konkursas organizuojamas Šalčininkų r. Dieveniškių „Ryto“ vidurinėje mokykloje (Geranionų 34, LT171380, Dieveniškės, Šalčininkų r.) kasmet kovo mėnesį, mokslo metų dieną, esančią arčiausiai kovo 17 dienos (Šv. Patriko minėjimo dienos).

III. ORGANIZATORIAI

Renginį organizuoja Šalčininkų r. Dieveniškių „Ryto“ vidurinė mokykla.
Projekto vadovė – Ilona Šedienė, Dieveniškių Ryto vidurinės mokyklos anglų kalbos mokytoja metodininkė,
Tel. (8 380) 54440,
mob. 8 655 14013, el. p. ilona.shediene@gmail.com

IV. DALYVIAI

Ugdytiniai bei jų mokytojai iš Dieveniškių „Ryto“ vidurinės mokyklos, Šalčininkų rajono, šalies ir užsienio formalaus ir neformalaus švietimo įvairaus tipo mokyklų ir būrelių, klubų. Renginyje gali dalyvauti kiekvienas mokinys, nepriklausomai nuo to, kaip jis moka anglų kalbą, bei įvairių dalykų mokytojai, kuriems aktualios renginio idėjos, tikslai ir uždaviniai.

V. RENGINIO SĄLYGOS

Renginio dalyviai mokiniai paruošia „Šv. Patriko dienos tematiką“ – gamtos ir socialinę ekologiją - atitinkančius prisistatymus anglų kalba. Rekomenduojamos pasirodymų ir veiklų potemiai, formos ir apimtis kasmet gali skirtis (apie tai informuojame „Kvietime dalyvauti“), tačiau turi atspindėti praktinius aktyviuosius metodus – vaidybą, dainavimą, retoriką, teminius art and craft projektus ir kt. – taikomus anglų kalbos mokyme(si) dalyvaujančiųjų ugdymo institucijose. Ugdytojai pasiruošia pasidalinti įžvalgomis į savo ir kolegų gerąją patirtį. Norinčios dalyvauti institucijos užpildo dalyvio anketą ir atsiunčia organizatoriams „Kvietime dalyvauti“ nurodytu laiku. Būtinas renginio dalyvio rekvizitas – smaragdinio atspalvio žalia aprangos ar aksesuarų detalė.

IV. VEIKLŲ VERTINIMAS

Kiekvienas „Šv. Patriko dienos“ dalyvis gaus dalyvavimą patvirtinantį pažymėjimą.

St Patrick Day 2008 - ŽALIUOKIME

Šv. Patriko diena - 2008
arba – žaliuokime!

Šv. Patriko diena pasirinkta simboliu renginio, skirto skatinti moksleivių domėjimąsi anglų kalba, dėl keleto priežasčių.
Šv. Patriko dieną visame pasaulyje airiai, ir ne tik jie, švenčia pavasarį bundant gamtai, pergalingai įsivyraujant žaliai spalvai. Jau penktajame mūsų eros amžiuje taikingai ir įtikinamai atvertęs smaragdinės salos gyventojus į Romos katalikų tikėjimą, Šv. Patrikas tapo išminties, geraširdiškos artimojo meilės simboliu ne tik po visą pasaulį išsimėčiusiems airiams ir jų palikuonims, bet ir kiekvienam, kam nesvetimos linksmybės ir žaidimai, išradingumas ir gera nuotaika, svetingumas ir vaišingumas.
Airijos istorija kupina kalbos, religijos, kultūros išsaugojimo žygdarbių bei skaudžių įvykių, menančių tautos vadavimąsi iš primestos svetimos valdžios, priespaudos, netgi genocido. Kiekvienos valstybės istorijoje rastume panašių aspiracijų pagimdytų sukilimų, judėjimų, aukų. Mums, vaikams Lietuvos, išgyvenusios net kelias okupacijas, trėmimus ir spaudos draudimą, Airijos nepriklausomybės kelio patyrimas artimas ir pažintinas. Mokydamiesi svetimų kalbų, įvaldome ne tik tarptautinę susikalbėjimo priemonę, tačiau atveriame mintis ir širdis kitų tautų kultūrai ir istorijai. Tuo pačiu ir savo Tėvynės paveldą regime kitomis akimis – jau palyginę, kitų fone atradę bendrumų ir skirtumų. Pamažu atsikratome paveldėtų ar primestų stereotipų apie kitokius negu mes. Palengva išmokstame gėrėtis kituose ir didžiuotis savyje tuo, kas ir sudaro kiekvienos tautos ar žmogaus tapatumą – ypatingais išskirtiniais bruožais. Airių tauta anksti prarado vieną esminių tautos bruožų - savo kalbą, perėmė anglų, sukūrė savitą airių-anglų kalbos atmainą, padovanojo pasaulio literatūrai ne vieną šedevrą. Tačiau kartu su demokratiškais pokyčiais laisvojoje Airijoje kilo ir gimtosios kalbos gaivinimo ir atkūrimo banga.
Globalių permainų apimtame pasaulyje ekologiška jausena ir elgsena reikalinga tiek gamtos, tiek socialiniams reiškiniams valdyti. Grėsmių organizmams ir jų gyvenamajai aplinkai samprata persikelia į žmogiškųjų išteklių erdvę, į žmonių bendruomenes. Kasmet pasaulyje prarandamos augalijos ir gyvūnijos rūšys, rečiau vartojamos kalbos, mažosios tautos, o į gyvosios ir negyvosios gamtos sąveiką bei į tarpasmeninę žmogaus ar technologijų valdomą aplinką įsimeta naikinantys pokyčiai. Todėl ekologiškas mąstymas ugdytinas tiek gamtos tiek žmogaus pasaulių perspektyvoje.
Kalbų mokėjimas glaudina žmones vieningai veiklai, kurią ugdytojai svajoja sumodeliuoti ir nukreipti į kūrybinius ir demokratiškus idealus. Prisidėkime prie švietėjiško darbo ir - „žaliuokime“!


Organizatoriai